Finał Ligi kleryckiej w piłce nożnej

Finał Ligi kleryckiej w piłce nożnej

24 czerwca odbył się Finał ligi kleryckiej Archidiecezji Krakowskiej. Zmierzyły się w nim drużyny WSD Kraków oraz Zgromadzenie Księży Misjonarzy.
Po słabym początku i stracie dwóch goli, mieliśmy rzut karny, ale bramkarz gości wykazał się refleksem i nie nawiązaliśmy kontaktu bramkowego. Później zdobyliśmy bramkę, ale klerycy z diecezji zdołali w tym fragmencie gry zdobyć 2 bramki. Po zmianie stron, brakowało nam sił, choć chęci były. Popełnialiśmy proste błędy w obronie i nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:3. Gratulujemy WSD Kraków zwycięstwa i zdobycia pucharu ligi, a nam też wypada pogratulować, bo po raz pierwszy od 25 lat zagraliśmy w finale tych rozgrywek i choć nie zwyciężyliśmy, to nasza postawa, hart ducha, wola walki i ambicja, pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszły sezon.
Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom i sympatykom naszej drużyny, zwłaszcza tym którzy wspierali nas modlitwą. Oby w przyszłym roku było jeszcze lepiej!!!

W składzie tegorocznej drużyny wystąpili: Łukasz Kaszuba, Artur Wojcieszak, Kamil Laba, Filip Marks, Maciej Cepielik, Paweł Kliszczak, Jan Pracki, Jerzy Rutkowski, Tomasz Gawlik, Daniel Frąc, Piotr Maćkowiak, Jakub Kasprzyk, Jacek Międlar.

W całym sezonie zdobyliśmy 23 gole:
2 – Jakub Kasprzyk,
4 – Tomasz Gawlik
6 – Kamil Laba
11 – Daniel Frąc – który został vice–królem strzelców całych rozgrywek ligowych