Światowy Tydzień Misyjny

Światowy Tydzień Misyjny

„Od nawrócenia do misji” – pod takim hasłem w dniach 18-24 października 2015 r. przeżywaliśmy w Kościele Światowy Tydzień Misyjny.
Wzięliśmy udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Pierwszym z nich była s. Anna Pasturczak – misjonarka, która opowiedziała nam o swojej pracy na misjach, najpierw w Algierii (od 1991 r.), później w Tunezji (od 1996 r.). Następnie, w czwartek 22 października wspólnie z wolontariuszami projektu M3 mieliśmy okazję słuchać z zapartym tchem opowieści przebywającego przez kilka miesięcy w Polsce ks. Włodzimierza Małoty, pracującego na misjach ad gentes od 2007 r. Ks. Włodzimierz opowiedział nam o swojej pracy w Fatimie – nazywanej tak przez Papuasów stacji misyjnej na Papui-Nowej Gwinei. Podczas spotkania mogliśmy również porozmawiać z ks. Marcinem Wróblem, który przygotowywał się właśnie do wylotu na Papuę.
Apostoł-kolorTo jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie nas czekały w tym szczególnym tygodniu. Znalazł się również czas na projekcję filmu „Apostoł”, poruszającego tak popularny obecnie problem religii muzułmańskiej wkraczającej na tereny Europy.
Przeżywany w Kościele Światowy Tydzień Misyjny jest dla wszystkich zaproszeniem do włączenia się w dzieło misyjne Kościoła. Modlitwa jest dla misji wielkim darem, który może ofiarować każdy z nas, bez konieczności opuszczania swojej Ojczyzny. Ten okres był dla nas okazją do lepszego poznania naszych misjonarzy, charakteru ich pracy, a przemyślenia, które nam w tym czasie towarzyszyły mogły obudzić w nas misyjny zapał głoszenia Ewangelii.

Łukasz Szcządała