Śluby Święte w Zgromadzeniu Misji

Śluby Święte w Zgromadzeniu Misji

Przyjście do Seminarium Internum nie oznacza zaprzestania poszukiwania – poszukiwania swojej drogi do Pana Boga i drugiego człowieka. Okres seminarium, który wprowadza nas w duchowość św. Wincentego, daje nam czas do namysłu, do podjęcia ostatecznej decyzji.
Tą decyzją jest złożenie Ślubów Świętych: wytrwania w Zgromadzeniu, czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Rozpoznanie w swoim życiu tego, w czym będziemy szczęśliwi i spełnieni to właśnie nasze powołanie.
W I Niedzielę Wielkiego Postu Święte Śluby złożyło czterech naszych kolegów: kl. Paweł Kliszczak CM, kl. Jan Pracki CM, kl. Jerzy Rutkowski CM i kl. Mateusz Stopa CM.
W tym szczególnym dniu, ks. Wizytator udzielił także posług – akolitatu: kl. Maciejowi Cepielikowi i kl. Grzegorzowi Duchnikowi oraz lektoratu: kl. Jarosławowi Wojewódce.
O ile akolitat jest nam bliżej znany, jako możliwość udzielania Komunii wiernym to lektorat bywa czasem zapominany.
Lektor czyta Słowo Boże i przygotowuje innych do pełnienia tej funkcji. Poza mszą świętą może, w imieniu Kościoła: przewodniczyć nabożeństwom (np. różaniec, gorzkie żale, majowe, czerwcowe, itp.) i błogosławić pokarmy w Wielką Sobotę.
Naszym braciom gratulujemy i życzymy wzrostu duchowego i wszelkich łask od Boga.