Uroczystości jubileuszowe w Bydgoszczy

Uroczystości jubileuszowe w Bydgoszczy

W tym szczególnym roku dla całej rodziny wincentyńskiej – jubileuszu 400-lecia charyzmatu nie mogło zabraknąć uroczystości w Bydgoszczy. To właśnie tam znajduje się bazylika ku czci św. Wincentego a Paulo. Uroczystości potrwają trzy dni:

 • W piątek 22.09.2017 r. – Msza św. o godz. 18:00 koncelebrowana przez wszystkich kapłanów Domu Bydgoskiego z udziałem wszystkich grup apostolskich działających przy naszej Bazylice. Po Mszy św. rozpocznie się Wieczór Uwielbienia.
 • W sobota 23.09.2017 r.
   – Uroczysta Msza św. o godz. 11:00 w czasie której ks. Bp. Paweł Socha udzieli święceń kapłańskich naszym dwóm braciom – Janowi Prackiemu i Jerzemu Rutkowskiemu.
   – O godz. 19:30 w Bazylice koncert muzyczny Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, pod batutą ks. Przemysława Pasternaka CM.
 • W niedziela 24.09.2017 r.
   – O godz. 10:00 mszę prymicyjną odprawi neoprezbiter Jan Pracki.
   – O godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jana Tyrawy, w czasie której homilię wygłosi Przełożony Generalny Zgromadzenia Księży Misjonarzy o. Tomaža Mavriča CM, a wezmą w niej udział wszyscy Księża Superiorzy i Proboszczowie z domów Zgromadzenia i Parafii z całej Polski.
   – O godz. 14:30 na placu przy Bazylice obędzie się Piknik Rodzinny dla wszystkich członków Rodziny Wincentyńskiej i dla przyjaciół naszej Bazyliki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach i wspólnego świętowania. Prosimy również gorąco o modlitwę za całą rodzinę wincentyńską, a w szczególności za naszych neoprezbiterów.