Mistrzostwa Polski w piłce nożnej

Mistrzostwa Polski w piłce nożnej

23 lutego reprezentacja naszego Seminarium uczestniczyła w XI Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych w piłkę nożną halową. Tegoroczne rozgrywki odbywały się w Warszawie. Na zawodach stanowiło się 19 ekip z całej Polski. Nasza drużyna została wylosowana do grupy A wespół z: gospodarzami – wicemistrzami Polski z WMSD Warszawa, WSD z Pelplina i WSD Redemptoris Mater z Warszawy. W pierwszym meczu grupowym zremisowaliśmy bezbramkowo z ekipą z Pelplina. Następnie pokonaliśmy 3:1 zespół gospodarzy. W ostatnim meczu grupowym zwyciężyliśmy 2:1. Po wygraniu grupy w 1/8 finału stanęliśmy w szranki z WSD z Kielc – obrońcami tytułu mistrzów Polski. Późniejsi tryumfatorzy rozprawili nas z kwitkiem – wygrali 3:0.
W meczu o miejsca 5-6 graliśmy z WSD z Drohiczyna. Także i tutaj, musieliśmy obejść się ze smakiem, gdyż przegraliśmy 1:3. W meczu o 7 miejsce z WSD z Siedlec, zwyciężyliśmy 3:0, poprzez poddanie się drugiej drużyny.

Wyjazd ten był kapitalną okazją do spotkania i integracji z braćmi klerykami z całej Polski.

kl. Wojciech Kaczmarek – kapitan drużyny

Skład Misjonarzy: Dawid Talaga – bramkarz, Karol Bodziacki, Wojciech Kaczmarek (C), Marek Kliszczak – obrońcy, Piotr Ciapała, Dominik Ciach, Łukasz Jędra, Kamil Laba – napastnicy

Faza grupowa:

Misjonarze – WSD Pelpin 0:0

WMSD Warszawa – Misjonarze 1:3 (bramki dla CM: K. Laba, K. Bodziacki, M. Kliszczak)

Misjonarze – WSD Redemptoris Mater 2:1  (W. Kaczmarek, K. Laba)

1/8 finału:WSD Kielce – Misjonarze 3:0

Mecz o 5/6 miejsce :Misjonarze – WSD Drohiczyn 1:3 (K. Bodziacki)

Mecz o 7 miejsce:Misjonarze – WSD Siedlce 3:0 w.