Migotki

Ruch Wiara i Światło

Wspólnota Migotki jest częścią międzynarodowego ruchu Wiara i Światło, który zrzesza wspólnoty osób niepełnosprawnych, ich rodziny, znajomych i opiekunów.
Ruch Wiara i Światło powstał Podczas pielgrzymki osób z upośledzeniem umysłowym, ich rodziców i przyjaciół w czasie Świąt Wielkanocnych 1971 roku. Założycielem jest Jean Vanier. Pierwsza wspólnota w Polsce powstała w 1978 roku we Wrocławiu. Od 1998 roku na obszarze Polski istnieją cztery prowincje: Polska Północna, Polska Zachodnia, Polska Centralno- Wschodnia i Polska Południowa. Migotki są częścią tej ostatniej prowincji. W maju 2018 roku obchodziliśmy 40-lecie obecności ruchu Wiara i Światło w Polsce. Częścią obchodów była pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Migotki

W ciągu roku akademickiego spotykamy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na mszy św. o godzinie 15.00 w kościele o. Karmelitów przy ul. Rakowickiej. W każdą czwartą niedzielę miesiąca bierzemy udział w Eucharystii o godzinie 15.00 sprawowanej w klasztorze o. Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej (w jednym z sal przylegających do krużganków). Po każdej mszy świętej spotykamy się razem, spędzając czas w rozmaity sposób. Miejscem stałej obecności jest sala św. Józefa w Domu Stradomskim Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy ul. Stradomskiej 4.

Kontakt

Koordynatorem wspólnoty jest p. Anna Chałupczak.
Opiekunami grupy są: kl. Kamil Laba i kl. Jakub Pikor.
E mail kontaktowy: wis.migotki@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/wis.migotki/

Galeria zdjęć